• Co słychać u Koziołków

W KOZIOŁKACH NA SPORTOWO

W tym tygodniu mieliśmy zajęcia sportowe w sali. Nasza grupa wykonywała ćwiczenia z elementami czworakowania, kulania się, utrzymywania równowagi i przechodzenia po fakturowanych kółkach zgodnie z kolorem szarfy. Dzieci były bardzo skupione i bardzo się starały, aby ćwiczenie wykonać prawidłowo. Wszystkie Koziołki wykonały ćwiczenia bardzo starannie i były z siebie bardzo zadowolone. Poniżej link ze zdjęciami.

<<zajęcia sportowe>>

NA PLACU ZABAW

Dzisiaj po Dniu Małego Sportowca Koziołki miały dużo czasu na zabawę swobodną, a ponieważ pogoda za oknem była przepiękna wyjątkowo w tym dniu nie leżakowaliśmy. Zabraliśmy łopatki, foremki, piłki i nawet samochodzik i poszliśmy bawić się na naszym placu zabaw. Było wesoło i ciekawie. Każdy robił, to na co miał ochotę. Takich pięknych dni będzie na pewno coraz więcej. Dlatego kochani rodzice schowajcie do szafy zimowe kurtki i ubierajcie już nas na tzw. przysłowiową "cebulkę". Będzie nam o wiele wygodniej. Poniżej linki ze zdjęciami.

<<pierwsze ciepłe dni>>

UTRWALAMY FIGURY I KOLORY

17 kwietnia, jak zawsze w Koziołkach były zajęcia edukacyjne. Tym razem utrwalaliśmy nazwy figur geometrycznych i znajomość kolorów. Najpierw zabawa orientacyjnno-ruchowa z muzyką, w której wybrane grupy dzieci musiały wskoczyć na odpowiednie piankowe figury rozłożone na dywanie. Następnie dzieci były poproszone o wskazanie konkretnej figury w konkretnym kolorze i schowanie jej do kosza. Na sam koniec dzieci malowały figury. Każda figura miała swój kolor i dokładnie w taki sposób trzeba było je pomalować. Niby zadanie proste, a jednak trzeba zrozumieć polecenie, zapamiętać (wzory kolorowych figur wisiały na tablicy) i wykonać. Poniżej link ze zdjęciami.

<<malujemy figury>>

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MIKOŁAJKI

6 grudnia w przedszkolu znależliśmy list od Mikołaja oraz upominki! Radość bya wielka! Wpólnie wykonaliśmy pracę plastyczną "Szal Mikołaja".

SPOTKANIE INTEGRACYJNE Z RODZICAMI

ANDRZEJKI I PIERNICZKI

W tym tygodniu obchodziliśmy Andrzejki oraz piekliśmy świąteczne pierniczki.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MISIA

W tym tygodniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Śpiewaliśmy misiowe pląsy, uczyliśmy się wierszyka, robiliśmy prace plastyczne.

JESIEŃ W PRZEDSZKOLU

We wrześniu powitaliśmy jesień, która pryniosła kosz ze skarbami. Wspólnie utorzysliśmy kącik przyrodniczy, przeliczaliśmy dary jesieni, tworzyliśmy zbiory.