• Co słychać u Pszczół

•  WYCIECZKA DO WIR "

20.06.2023 roku dzieci z całego przedszkola brały udział w całodziennej wycieczce autokarowej do Wir,                   do gospodarstwa agroturystycznego państwa Gładysiaków. Dzieci dowiedziały się sporo o życiu zwierząt w ich środowisku naturalnym, mogły doświadczyć spotkania z kurkami, króliczkami, ślimakami, dowiedzieć się o roli pracowitych pszczółek zarówno dla człowieka jak i całego ekosystemu. Atrakcją okazało się zrywanie czereśni, sianie nasion, wycieczkę zakończyliśmy krótkim odpoczynkiem w przepięknym, zacienionym winoroślami miejscu i zajadaniem pysznych lodów. To był dzień pełen atrakcji i pomimo zmęczenia wracaliśmy bardzo szczęśliwi!!!   ZDJĘCIA

MARCOWE ZABAWY

Wszyscy czujemy zbliżającą się wiosną, obserwujemy zmiany zachodzące w przyrodzie i coraz więcej tematów, które podejmujemy podczas zajęć i zabaw dotyczy przylatujących ptaków, marcowej pogody, kolorów tęczy.                                                                        Marzec to również święto dziewczynek więc chłopcy 8 marca podarowali naszym „Pszczółkowym” damom  piękne, kolorowe spineczki.

ZABAWA W  TEATR

Zajęcia teatralne to świetna okazja do uaktywnienia fantazji, rozwijania marzeń, wyobraźni, kształtowania zainteresowań. Dzieci z grupy „Pszczoły” bardzo chętnie zamieniają swój stragan w teatrzyk kukiełkowy, z krzesełek tworzą widownię  i na zmianę wcielają się w aktorów oraz widzów.  Zabawa w teatr rozwija mowę, poprawną dykcję, poszerza słownictwo  oraz  uczy wiary we własne siły i możliwości.

LEKCJA MUZEALNA

W czwartek 02.03.2023 po raz kolejny wybraliśmy się do Muzeum Narodowego na lekcję muzealną, której tematem były „Kolory”. Przemierzając z przewodniczką sale muzealne przyglądaliśmy się wielu obrazom. Utrwaliliśmy sobie wiedzę dotyczącą kolorów podstawowych, podziału barw na zimne i ciepłe,  jak uzyskać  można barwy pochodne, dowiedzieliśmy się co to „akcent” w malarstwie.       Na zakończenie sami tworzyliśmy własne kompozycje wykorzystując pastele.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

DINOZAURY.

Tematem, który fascynował ostatnio „Pszczoły” to życie prehistorycznych gadów – dinozaurów.  Dzieci przyniosły figurki swoich  prywatnych zwierzęta i udało nam się zorganizować wystawę, poznać hipotezy związane z wymarciem tych gadów. Dzieci zamieniły się w paleontologów i szukały śladów życia  w skamielinach a nawet w jaju dinozaura.

BALIK.

Karnawał to okres wesołej zabawy i tańców. 15.02.2023 w naszym przedszkolu odbył się balik karnawałowy. Pani Ania prowadząca całą imprezę rozbudziła w „Pszczółkach” ochotę do żywiołowych „wygibasów” w rytm wesołej muzyki. Wszystkie dzieci przyszły pięknie wystrojone w kolorowe stroje i bawiły się do utraty tchu!!!

PALMIARNIA

W piątek 24.02.2023 dzieci z grupy „Pszczoły” wybrały się na wycieczkę do Palmiarni.   Miła pani Krysia – przewodniczka opowiadała i pokazywała rośliny jakich w naszym środowisku   nie zobaczymy. Mieliśmy okazję zobaczyć między innymi kakaowiec, cynamonowiec, palmy, drzewa cytrusowe, storczyki również te, na których rosną pachnące laski waniliowe.         Dużą ciekawość wzbudziły kwiaty owadożerne – dzbanecznik, muchołówki i rosiczki. Dodatkowo słuchaliśmy skrzeku papug i podziwialiśmy kolorowe rybki. Teraz to my już możemy zaprosić do Palmiarni i dzielić się z innymi zdobytą wiedzą!!!

URODZINKI.

Tradycją naszej grupy  jest obchodzenie urodzin dzieci. W ostatnich dniach mieliśmy okazję składać życzenia i śpiewać „Sto lat” dwójce naszych „Pszczół” – Ani W. I Frankowi Mu.  Panie i każde dziecko składało życzenia a Jubilaci częstowali słodkościami.  Na koniec dzieci rysowały i powstała książeczka-pamiąteczka, którą Jubilaci zabrali do domów.  Może dzięki niej za kilka lat przypomną sobie czas spędzony w przedszkolu.

PIECZEMY PIERNICZKI.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i przedszkolaki z grupy "Pszczoły" poznają tradycje związane z tym pięknym czasem 02.12.2022 już od rana dzieci śpiewały "Pierniczkową piosenkę", która jest jednocześnie świetnym przepisem na świąteczne przysmaki i z radością oczekiwały na pieczenie. Całe przedpołudnie upłynęło na wesołej zabawie i pracy a sala pachniała cynamonem i goździkami.

.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK.

07.11.2022.obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci już od rana pięknie poprzebierane w bajkowe stroje z radością przychodziły do przedszkola. Cały dzień upłynął na ciekawych zabawach i konkursach.

MIELIŚMY GOŚCI

18 października nasza grupa miała okazję obejrzeć wyjątkowy spektakl, w wykonaniu dwóch lalek. Artur to chłopiec, który jeździ na wózku inwalidzkim, a Mia, to dziewczynka, która właśnie poznała Artura i w związku z tym miała do niego wiele pytań. Dzieci podczas spektaklu  były bardzo skupione i mocno zainteresowane rozmową, która się toczyła pomiędzy bohaterami. Po spektaklu zadawały pytania  i mówiły czego się dowiedziały. Potrafiły bardzo trafnie określić emocje i uczucia jakie towarzyszyły naszym aktorom. Spektakle oparte na Teatrze Lalek z niepełnosprawnością skierowane są do dzieci w wieku od 5­-12 lat. Mają na celu ukazanie, co to znaczy być osobą niepełnosprawną oraz przybliżenie wiedzy dotyczącej różnych niepełnosprawności. Etiudy te pomagają dzieciom poczuć się swobodnie w obecności osoby z niepełnosprawnością, a otwartość lalki i poprowadzona dyskusja z nią pomaga w obaleniu stereotypów i mitów na temat niepełnosprawności. Wszystko pokazane jest w sposób dynamiczny, śmieszny, pełen ekspresji.

"Teatr Lalek z Niepełnosprawnością Intelektualną i  Ruchową w przedszkolu i szkole", to projekt, z zakresu przeciwdziałania stereotypom i uprzedzeniom wobec osób niepełnosprawnych. Poniżej parę zdjęć.   K.M.                                                                                                             .