• Humor szkolny

- Szlachta to była kobieta pochodząca z rodu rycerskiego. (kl. IV)
        - Elementami grodu były falochron, drewniane chaty i skrzynie z piaskiem (kl. IV)
        - Ludzie w średniowiecznym mieście klepali biedę i żyli z upraw rolnych. (kl. IV)
        - „Czy Morze Bałtyckie to jezioro czy rzeka?”(kl. V)
        - Jaka rzeka płynie poprzez Azję? Dżensej!
        - Cerkiew to laska, którą ma biskup. (kl. V)
        - Mieszko ożenił się z Herezją – (kl. V)
        - Otton III otrzymał w darze od Bolesława Chrobrego żelazną rękę św. Wojciecha (kl. V)
        - Jak nazywa się teren, w którym nie wolno zrywać roślin i płoszyć zwierząt? Rezerwatywa, proszę pani! (kl. II)
        - Ułamek to liczba podzielona kreską  (kl. IV)
        - Kiedy dwa odcinki są do siebie prostopadłe? Kiedy są do siebie równoległe!  (kl. VIII)
        - Co to jest kąt środkowy? Występuje na środku koła i ma dwie linie cięte (kl. VIII)

- Słyszeliście o orzeczeniu? - Tak, proszę pani. To taki rodzaj pisma do ZUS-u! (kl. IV)

- Do czego służy procesor? Odpowiedź: A ja nie wiem nawet co to jest procesor, bo mnie nie było na lekcji, bo byłem chory, i nie wiem co to jest…………..

- Mazurek Dąbrowski to był muzyk, który gra na fortecy.

Z życzeń uczniowskich:
        - Żeby się pani jeszcze w życiu powiodło! (kl. V)
        - Żeby pani jeszcze pożyła. (kl. V)